ROLETY ZEWNĘTRZNE

Kolejny produkt znajdujący się w naszej ofercie, który pozwala komfortowo korzystać ze stolarki okiennej zamontowanej w domu jednorodzinnym, czy obiekcie użytkowym, to wysokogatunkowe rolety zewnętrzne. Okna stanowią obowiązkowy element wyposażenia – znajdują się w każdym budynku i odgrywają tam niebagatelną rolę. Do ich podstawowych funkcji należy zapewnianie dostępu do naturalnego światła słonecznego oraz świeżego powietrza, czyli doświetlanie i wentylacja, jak również ochrona życia, zdrowia i mienia mieszkańców. Jednak niejednokrotnie zdarza się, że pragniemy osłonić się przed słońcem i zaciemnić pomieszczenia zwłaszcza w upalne, letnie dni. Są też chwile, w których zależy nam na zapewnieniu sobie większej prywatności, w czym pozwala zasłonienie okien, a więc swego rodzaju odgrodzenie się od tego, co ulokowane naokoło budynku, w jakim się znajdujemy. W takich okolicznościach z pomocą przychodzą właśnie rolety zewnętrzne, w które bez dwóch zdań opłaca się zainwestować.

 

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000®

Roleta w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni montowana głównie na istniejących oknach lub elewacji. Tego typu system to najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Od niej często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta stanowi dodatkowe zamknięcie otworu budynku i jest zarazem przegrodą o właściwościach izolacyjnych. 

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000® z moskitierą

Roleta w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni montowana głównie na istniejących oknach lub elewacji. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

Na naszą ofertę składają się rolety zewnętrzne występujące pojedynczo, jak również warianty wyposażone dodatkowo w moskitierę, która stanowi barierę dla nieproszonych gości, jakimi są muchy, komary i inne owady, doskwierające zwłaszcza wiosenną oraz letnią porą, kiedy to często otwiera się okna, aby przewietrzyć pomieszczenia i wpuścić do środka nieco świeżego powietrza. Moskitiera skutecznie chronię także przed zanieczyszczeniami oraz wszelkiego rodzaju pyłkami. Automatyczne opuszczanie i podnoszenie rolet zewnętrznych umożliwiają silniki PORTOS, DELUX, ASA oraz SOMFY. Wygodę użytkowania tych produktów wzmacniają intuicyjne w obsłudze systemy sterowania ASA (GO), PORTOS, DELUX, SOMFY i EXALUS. Oferowane przez nas rolety zewnętrzne, dostępne w różnych opcjach kolorystycznych, można z łatwością dopasować do wyglądu stolarki okiennej i drzwiowej, jak i odcienia elewacji. Dzięki temu poszczególne elementy wyposażenia domu mogą stanowić spójną całość. Dodatkowo nasze rolety zewnętrzne cechuje wysoka jakość, gwarantowana przez trwałe podzespoły, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. W efekcie duet w postaci okien wraz z roletami jest udaną inwestycją, której bezproblemowa eksploatacja może trwać długie lata.

ROLETA ZEWNĘTRZNA RL2000®

Roleta RL2000 w skrzynce o ciekawej owalnej stylistyce stanowi najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

ROLETA ZEWNĘTRZA RL2000® z moskitierą

Roleta RL2000 w skrzynce o ciekawej owalnej stylistyce stanowi najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

ROLETA ZEWNĘTRZNA OS2000®

Półokrągłe kształty rolety nadadzą oknu elegancki wygląd. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

ROLETA ZEWNĘTRZNA OS2000® z moskitierą

Półokrągłe kształty rolety nadadzą oknu elegancki wygląd. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

ROLETA ZEWNĘTRZNA OL2000®

SKRZYNKA EKSTRUDOWANA wykonana w technologii tłoczenia aluminium.

Elegancja i harmonia w połączeniu z przystępną ceną. Stanowi  najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym przy jednoczesnym zachowaniu ciekawej stylistyki. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. W standardzie w tym systemie dostępne są także półokrągłe nakładki na prowadnice. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

ROLETA ZEWNĘTRZNA OL2000® z moskitierą

SKRZYNKA EKSTRUDOWANA wykonana w technologii tłoczenia aluminium.

Elegancja i harmonia w połączeniu z przystępną ceną. Stanowi  najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym przy jednoczesnym zachowaniu ciekawej stylistyki. W standardzie w tym systemie dostępne są także półokrągłe nakładki na prowadnice. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

ROLETA ZEWNĘTRZNA IT2000.®

System ten stanowi połączenie zalet rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. Podstawową zaletą tego systemu jest fakt, że możemy ją zamontować bez powiększania otworów okiennych i jednocześnie zabudować skrzynkę dzięki czemu osiągniemy efekt wizualny jak w przypadku rolet nadstawnych. W rolecie tego typu cała skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku a dostęp serwisowy zapewnia nam klapa rewizyjna w dolnej części. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

ROLETA ZEWNĘTRZNA IT2000® z moskitierą

System ten stanowi połączenie zalet rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. W rolecie tego typu cała skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku a dostęp serwisowy zapewnia nam klapa rewizyjna w dolnej części. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

Montujesz stolarkę okienną w dopiero co wybudowanym budynku? A może remontujesz dom lub mieszkanie i zdecydowałeś się na wymianę starych okien? Od razu zaplanuj też instalację wysokogatunkowych rolet zewnętrznych, które znajdziesz w naszej ofercie! Jednak pamiętaj, że oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić ich montaż w dowolnym momencie, kiedy tylko coś takiego Ci się zamarzy i wygospodarujesz budżet niezbędny na ten cel. Jest to możliwe dzięki temu, że rolety zewnętrzne w skrzynkach o rozmaitych designach montuje się na istniejących oknach lub elewacji. Chcesz bliżej poznać ten popularny punkt z naszego asortymentu? Już teraz sprawdź szczegółowo tę kategorię, a potem dokonaj zakupu produktu, o którego mocnych stronach przekonasz się później w praktyce!

Silniki PORTOS

Napędy serii PORTOS oraz PORTOS-R to jednofazowe, asynchroniczne silniki sterowane napięciem 230V 50 Hz. Wyposażone są w tzw. „mechaniczny układ krańcowy” co oznacza iż regulacja miejsc zatrzymania silnika zamontowanego w rolecie wykonywana jest ręcznie (za pomocą klucza regulacyjnego) przy głowicy napędu. Silniki dostępne są z adaptacją na rurę oktagonalną o średnicy odpowiednio 40, 60 oraz 70 mm. Ze względu na sposób sterowania, napędy portos dzielimy na:

              1. Silniki przewodowe – PORTOS

              2. Silniki radiowe – PORTOS-R

              3. Silnik z mechanizmem awaryjnego podnoszenia – typ NHK

System sterowania radiowego PORTOS-R oparty jest na urządzeniach naściennych jak i pilotach przenośnych pracujących na częstotliwości 433 MHz ( kod stały ). Oferuje możliwość zdalnego sterowania osłonami z dowolnego miejsca w budynku za pomocą dowolnego nadajnika z systemu sterowania PORTOS-R. W systemie tym występują urządzenia do sterowania czasowego które umożliwiają ustawienie automatycznych godzin podnoszenia oraz opuszczania osłon w skali tygodnia.

Silniki DELUX

Napędy serii DELUX pracujące na częstotliwości 868 MHz obsługiwane są za pomocą nadajników dwóch systemów sterowania: INTRONIC oraz IVEO. Są one wyposażone w bardzo czuły mechanizm przeciążeniowy wykrywający napotkane przeszkody oraz posiadają funkcję cofnięcia się pancerza po jej napotkaniu.

 

         •  Intuicyjny sposób programowania automatycznego rolety

         •  Automatyczne wykrywanie kierunków ruchu (góra-dół) podczas programowania napędu

         •  Brak konieczności używania wieszaków blokady

         •  Łatwość montażu i demontażu silnika przy pomocy szybkozłącza

Silniki ASA

Napędy włoskiego producenta firmy ASA, członka grupy SOMFY, cechuje długa żywotność oraz trwałość działania.

Silniki wyposażone są w elektroniczny układ krańcowy a także mechanizm detekcji przeszkód oraz oblodzeń co gwarantuje bezawaryjne użytkowanie rolety. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom silniki adaptują się do warunków pracy rolety dlatego też nie wymagają konfiguracji pozycji krańcowych.

Napędy dostępne są na rurę oktagonalną 60 mm zarówno w wersji przewodowej jak i sterowane radiowo.

 

Silniki SOMFY

Jesteśmy dystrybutorem napędów firmy SOMFY.
Posiadamy status SOMFY EXPERT nadawany przez SOMFY firmom, które odbyły stosowne szkolenia oraz posiadają odpowiedni poziom wiedzy na temat produktów firmy.

Szczegółowe informacje dotyczące silników SOMFY znależć można na stronie https://www.somfy.pl/

Automatyka ASA (GO)

System sterowania radiowego (RTW) funkcjonuje w kodzie kroczącym (rolling code) na częstotliwości 433,42 MHz. Jest on kompatybilny z napędami radiowymi ASA serii LP&S-R i oferuje możliwość sterowania zdalnego – z poziomu pilotów jedno-, cztero-, szesnasto- oraz sześciokanałowych z opcją timera dostępnych w dwóch wariantach kolorystycznych (biały lub czarny).

W ofercie dostępne są także nadajniki naścienne jednokanałowe w formie przełączników klawiszowych.

Automatyka Portos

System sterowania PORTOS-R pracuje na częstotliwości 433 MHz. Nadajniki tego systemu sterowania umożliwiają sterowanie dowolnym napędem w wersji radiowej serii PORTOS-R lub dowolnym zewnętrznym odbiornikiem radiowym istniejącym w tym systemie. W ofercie znaleźć można przełączniki bezprzewodowe naścienne z funkcją timera lub też sterowane ręcznie jak i piloty wielokanałowe służące do sterowania zdalnego.

Automatyka Delux

Napędy serii DELUX pracujące na częstotliwości 868 MHz obsługiwane są za pomocą nadajników dwóch systemów sterowania: INTRONIC oraz IVEO. W systemie IVEO możemy wyodrębnić dwa warianty kolorystyczne pilotów służących do sterowania zdalnego, wyposażone w takie funkcje jak Program ASTRO, Tryb urlop itp. W systemie sterowania INTRONIC istnieją zarówno odbiorniki i nadajniki naścienne współpracujące z napędami DELUX lub DELUX-R jak i sterowniki oraz przełączniki systemu sterowania przewodowego.

System sterowania EXALUS

Automatyka Somfy

Jesteśmy dystrybutorem automatyki firmy SOMFY.
Posiadamy status SOMFY EXPERT nadawany przez SOMFY firmom, które odbyły stosowne szkolenia oraz posiadają odpowiedni poziom wiedzy na temat produktów firmy.

Szczegółowe informacje dotyczące automatyki SOMFY znależć można na stronie https://www.somfy.pl/