BLOG

Jak dbać o okna – krok po kroku

Mycie okien nie jest wymagającą sztuką, choć nie wszyscy robią to tak, jak się powinno. Odpowiednie przygotowanie oraz sięgnięcie po środki, które ułatwią cały proces to podstawa, o której nie warto zapominać. Zastanawiasz się jak myć okna i kiedy myć okna? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się co zrobić, aby Twoje okna były zawsze czyste i lśniące.

Czytaj więcej »

Jak dobrać kolor stolarki okiennej oraz drzwiowej do stylu wnętrza i budynku?

Wybierając stolarkę okienną oraz drzwiową do naszego nowo wybudowanego budynku zawsze zastanawiamy się, jaki styl będzie odpowiedni oraz co jest teraz w modzie. Oczywiście, jeśli przy wykańczaniu domu lub mieszkania wynajęliśmy architekta, to ta kwestia nie będzie nas dotyczyć. Jeśli jednak dobór odpowiednich drzwi i okien leży po naszej stronie, to ten wybór należy dobrze przemyśleć.

Czytaj więcej »

Co należy rozumieć przez pojęcie profilu okiennego?

Stolarka okienna to temat bardzo popularny w każdym środowisku. Zwykle zainteresowanie dotyczące doboru okien pojawia się na etapie po budowie, a przed wykończeniem domu, bloku czy innego budynku mieszkalnego i użytkowego. Okna są częścią całej konstrukcji budynku, mogą go stabilizować oraz nadawać mu specyficznego wyglądu, dostosowanego do rodzaju budownictwa. Okna składają się z ościeżnic oraz profili okiennych i to właśnie o profilach będzie ten tekst. Czym właściwie jest profil okienny i jak klasa profilu okna wpływa na jego wytrzymałość?

Czytaj więcej »

Czy warto używać moskitiery do okien?

W letnie, gorące noce i wieczory większość z nas nie wyobraża sobie nie otworzyć choćby jednego okna. Jednak przy ilości owadów, które tylko szukają najbliższego źródła światła, może być to nieco trudne. Moskitiera znacznie poprawia jakość życia, za niewygórowaną cenę. Moskitiery montuje się w wewnętrznej części okien, co powoduje, że nie przeszkadzają one w codziennych czynnościach. Moskitiera okienna jest również łatwa w użytku i nie wymaga żadnych działań wokół siebie. Skutecznie oddziela wnętrze domu od zewnątrz, zachowując przy tym odpowiedni przepływ powietrza.

Czytaj więcej »

Jakie zalety ma segmentowa brama garażowa?

Brama garażowa nie tylko powinna być jak najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności, ale i wpasowywać się w wygląd domu. Dostępność bram garażowych na rynku może zaskoczyć, a wybór może przyprawić o ból głowy. Sam wygląd jednak to nie wszystko, a przed wyborem odpowiedniej segmentowej bramy garażowej warto zwrócić uwagę na dodatkowe jej funkcje. Wielkość garażu, ilość miejsca przed nim, oraz samo zagospodarowanie miejsca w nim będzie miało ogromny wpływ na to, jaką bramę powinniśmy wybrać.

Czytaj więcej »

Dlaczego okna z PCV cieszą się dużą popularnością?

Wybór okien to nie lada wyzwanie. Stolarka okienna wykonana z PCV jest zdecydowanie najpopularniejszą na rynku. Czy też najlepszą? Każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady i nie inaczej jest w tym przypadku. Co sprawia, że ludzie decydują się na okna PCV bez mrugnięcia okiem? Czy okna plastikowe są aż tak dopasowane do naszych potrzeb, że spełniają oczekiwania każdego?

Czytaj więcej »