Dlaczego okna z PCV cieszą się dużą popularnością?

Wybór okien to nie lada wyzwanie. Stolarka okienna wykonana z PCV jest zdecydowanie najpopularniejszą na rynku. Czy też najlepszą? Każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady i nie inaczej jest w tym przypadku. Co sprawia, że ludzie decydują się na okna PCV bez mrugnięcia okiem? Czy okna plastikowe są aż tak dopasowane do naszych potrzeb, że spełniają oczekiwania każdego?

Jakie zalety mają okna z PCV?

Nie od dziś wiadomo, że plastik to najbardziej uniwersalny materiał, z którego można zrobić wszystko. Nie wszystko jednak będzie działało tak, jak powinno. Inaczej jest w przypadku okien PCV. Zdecydowana większość osób decyduje się na okna PCV ze względu na ich cenę. Koszt zakupu jednego okna średnich rozmiarów to koszt z rzędu kilkuset złotych. Sprawia to, że osoby, którym zależy na kupnie okien, są w stanie sobie pozwolić na taki wydatek. Inaczej jest w przypadku okien aluminiowych, które swoją ceną mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od parametrów, czy drewnianych, które są pomiędzy, jednak rzadko spotkamy je w nowym budownictwie.

Stolarka okienna wykonana z PCV cieszy się zainteresowaniem ze względu na swoje doskonałe parametry izolacyjne, w stosunku do ceny. Normy budowlane określają, że współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż 1,1 W/m2K co jest dosyć niskim współczynnikiem. Na rynku znajdziemy okna plastikowe, które wpasowują się również w normy domów pasywnych (0,8 W/m2K), a ich przepuszczalność zimnego i ciepłego powietrza jest znikoma, dzięki czemu w pomieszczeniu utrzymuje się temperatura stała.

Czy warto kupić okna plastikowe?

Okna plastikowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, których wiosenne porządki przyprawiają o ból głowy. Stolarka okienna wykonana z PCV nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Powierzchnia okna jest najczęściej lakierowana, dzięki czemu z łatwością usuniemy z niej kurz i zanieczyszczenia. Z pomocą może przyjść wilgotna ściereczka z odrobiną detergentu jednak w większości przypadków nie będzie to konieczne. Okna plastikowe nie wymagają cotygodniowego czyszczenia, ponieważ ze względu na swoją budowę nie niszczą się pod wpływem zalegającego kurzu czy zanieczyszczeń.

Okna z PCV nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak olejowanie, konserwacja czy innych, które nie dość, że pochłoną nasz czas to pieniądze. Jeśli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia takiego okna, to wymiana nie pochłonie ogromnego budżetu. Drobne usterki to koszt z rzędu kilkudziesięciu złotych, często naprawy nie przerastają ceny zakupu nowego okna, tak jak wygląda to w przypadku innych rodzajów stolarki okiennej.

Co przesądza o popularności okien PCV – podsumowanie

Okna plastikowe cieszą się popularnością ze względu na swoją cenę i nic nie zapowiada się, żeby miało być inaczej. To właśnie w plastikowe okna i ich udoskonalanie inwestuje najwięcej producentów, aby dopasować swój produkt do jak największej możliwej liczby ludzi. Nic nie wskazuje na to, że okna z PCV miałyby przestać królować w tej branży, co powoduje, że coraz więcej udoskonaleń producenci wprowadzają do swoich produktów. Okna plastikowe oknom plastikowym nierówne. Każdy z producentów oferuje podobne, jednak w rzeczywistości całkiem inne rozwiązania, tak aby każda osoba była jak najbardziej zadowolona z zakupu. Decydując się na stolarkę okienną plastikową, warto dokładnie sprawdzić, co oferuje nam ten konkretny model i jakie udogodnienia producent w nim zastosował.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *