Jakie zalety ma segmentowa brama garażowa?

Brama garażowa nie tylko powinna być jak najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności, ale i wpasowywać się w wygląd domu. Dostępność bram garażowych na rynku może zaskoczyć, a wybór może przyprawić o ból głowy. Sam wygląd jednak to nie wszystko, a przed wyborem odpowiedniej segmentowej bramy garażowej warto zwrócić uwagę na dodatkowe jej funkcje. Wielkość garażu, ilość miejsca przed nim, oraz samo zagospodarowanie miejsca w nim będzie miało ogromny wpływ na to, jaką bramę powinniśmy wybrać.

Czym jest segmentowa brama garażowa i jak działa?

Cała konstrukcja segmentowej bramy składa się z paneli połączony zawiasami i otwiera się w sposób przesuwny. Bramy segmentowe zamontowane są na prowadnicach, które po uruchomieniu przesuwają całe skrzydło do góry, a następnie po suficie w wewnętrzną stronę garażu. Segmentowa brama garażowa może otwierać się w sposób zarówno automatyczny, jak i ręczny, jednak pełna automatyzacja pozwoli na wykorzystanie całości potencjału tych bram. Segmentowa brama garażowa dzieli się na wiele innych typów. Na rynku znajdziemy również modele przesuwane w bok, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu wejść do garażu bez utraty ciepła, lub takie z zamontowanymi drzwiami między segmentami. Dostępne są również bramy garażowe segmentowe dwuskrzydłowe, które przydatne są jeśli posiadamy dwa miejsca parkingowe w garażu. 

Korzyści z zastosowania segmentowych bram garażowych – poznaj je!

Zalet segmentowych bram jest od groma, jednak jedną z najważniejszych jest to, że nie zajmują one dużo miejsca. Choć ich wymiany na to nie wskazują, segmentowa brama garażowa nie wysuwa się przed garaż, co daje większe pole do manewru osobom, które wjazd do garażu mają na równi z ogrodzeniem lub po prostu jest przed nim mniej miejsca. Pod względem ergonomii sprawdza się również w garażach podziemnych, których tunele często są na szerokość jednego auta. Brama garażowa nie ogranicza również miejsca wjazdowego ze względu na to, że cała konstrukcja montowana jest wewnątrz garażu. Segmentowa brama garażowa wyróżnia się również znacznie większą termoizolacją niż tradycyjne bramy, dzięki temu skutecznie zabezpieczają wnętrze garażu. Prowadnice bram segmentowych są również tak zbudowane, aby chroniły nasz garaż przed niechcianymi gośćmi, którzy mogą próbować wkraść się do naszego garażu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie segmentowej bramy garażowej?

Wybierając segmentową bramę garażową, zwróćmy szczególną uwagę na jej materiał budowy. Warstwa zewnętrzna bramy powinna chronić przed wilgocią dostającą się do środka i wyglądać estetycznie. Jeśli wiemy z początku, że czyszczenie bramy garażowej sprawi nam trudność, to postawmy na taką o gładkiej fakturze, która nie będzie wymagała specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto zwrócić również uwagę na to, czy segmentowa brama garażowa pokryta jest powierzchnią, która zapobiega uszkodzeniom podczas niesprzyjającej pogody i innych, niezależnych od nas czynników, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia bramy.

Brama garażowa powinna być również dobrze zabezpieczona termicznie jak i akustycznie, zwłaszcza jeśli garaż znajduje się na pierwszym poziomie domu. Dobrze zaizolowana termicznie i akustycznie brama chroni cały dom przed przepływem zimnego powietrza oraz przed dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Im niższy współczynnik przenikania ciepła oraz dźwięków, tym lepiej dla mieszkańców.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *